Erdoğan'dan 'AKP'den kaçış'a mektuplu önlem

11.02.2020

 AKP'den kopan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi isimlerin, eski partilerine alternatif platformlarda siyaset yaparak AKP'deki bazı milletvekillerini ve belediye başkanlarını transfer etmesi, başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere partisinde de rahatsızlıklara neden oluyor.

Babacan'ın şubat ayında açıklaması beklenen siyasi partiye, çok sayıda AKP'li siyasinin geçiş yapma ihtimaline dair söylentiler karşısında, Erdoğan'dan ilginç bir adım geldi ve eski ilçe başkanlarına yönelik bir mektup kaleme aldı.

"AK Parti’de eski-yeni yok" temalı mektupta, Erdoğan, "AK Parti’de yeni-eski diye bir kavram yok, sadece görev değişikliği var. Her AK Partili son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var" ifadelerini kullandı.

AKP'li Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre, Erdoğan ilçe başkanlarına gönderdiği mektupta şu satırlara yer verdi:

"Hep birlikte, milletimiz ve yeryüzündeki tüm mazlumlar için umut ışığı haline gelmiş bir davaya hizmet ediyoruz” diyen Erdoğan, “Bu dava, sizin gibi yüreğinde büyük Türkiye idealini taşıyan teşkilat mensuplarımızın omuzlarında yükseliyor ve inşallah yükselmeye de devam edecek. Üstlendiği vazifelerin öneminin bilincinde olan sizler gibi dostlarımız ile omuz omuza çalışmayı nasip ettiği için rabbime ne kadar hamd etsem azdır.

AK Parti gücünü birlik ve beraberliğinden almaktadır. Genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla herkesin elini taşın altına soktuğu bir teşkilatın mensuplarıyız. Bu süreçte kimi zaman önemli sorumluluklar üstlenmemiz, kimi zaman fedakârlıklar yapmamız gerekebiliyor.

AK Parti’de yeni-eski diye bir kavram yoktur, sadece görev değişikliği vardır. Her AK Partili son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz milletimizi layık olduğu yere taşıyacak daha çok vazifemiz var.

Demokrasimizin güçlenmesi, ülkemizin kalkınması için ‘Güçlü Türkiye’ sevdasıyla görev yaparak göstermiş olduğumuz fedakârlık ve özveri için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarımızda Yüce Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum."

 

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz