Kılıçdaroğlu'ndan YSK'ye yanıt: Demokrasiyi katletmeye çalıştılar

9.05.2019

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) TBMM’deki konuşması hakkında yaptığı açıklamaya Twitter'dan yanıt verdi.

YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri hakkında verdiği iptal kararını eleştirmeyi sürdüren Kılıçdaroğlu, “Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler” ifadelerini kullandı.

Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler.

‘HAKKIMIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ’

“YSK’nın yedi üyesine daha önce 'çete' tepkisi veren Kılıçdaroğlu, Yedi üyenin hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştıklarını ifade etti.

“Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız! Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şeytanlardan olmayacağız. Demokrasiyi, adaleti, halkı, halkın oyunu, hakkımızı sonuna kadar savunacağız.” (HABER MERKEZİ)