'Bu şehrin ne nimeti varsa sizlerle paylaşmak için geliyorum'

28.05.2019

 Seçildikten sonra mazbatası alınan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim çalışmalarına Arnavutköy'de devam ediyor.

Ömerli Mahallesi'nden Hadımköy'e geçen İmamoğlu, buradaki bir fabrikada işçilerle buluştu. İmamoğlu, işçilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bu memlekete iş üretmemiz lazım. Şimdi önümüze bakıyoruz. Hem bu yapılan yanlışlığı düzelteceğiz hem de gerçekten demokrasiye darbe vuruldu. Ancak Allah'ın izniyle insanların adalet, vicdan duygusuyla bu konuda en doğru kararı verecektir. İstanbul koca bir kent. Türkiye'nin çok kıymetli bir markasında çalışıyorsunuz. Türkiye'de bugün 8 milyona kadar giden işsizi var. Sadece son 1 yılda 1 buçuk milyon insan işsiz kaldı. Bu rakamlar çok ürkütücü. Bu ekmek kavgası veriyor herkes. Dolayısıyla gönül isterdi ki 1 yıl önce seçilen merkezi hükümet, bakanlar memleketin bu sorularıyla ilgilensin. Ancak İstanbul aşağı, İstanbul yukarı. Biz kimsenin malını mülkünü devralmıyoruz. 16 milyon İstanbullunun sahip olduğu yönetimi seçimler gereği bir başkasına emanet ediyor. Nasıl 25 yıl aynı anlayışa millet evet demişse şimdi değiştirmek istiyor. Özellikle emekçi dostlarımızın ülkemizin bu yoğun ve sorunlu gündeminde demokrasi adına en doğru kararı vereceğinizi söylemek istiyorum. Bir başka husus, bu İstanbul'un da aslında dertlerinin hissedilmesi birbirimize daha yaklaşmasını belediyeyle insanların arasında kopukluğun tamir edilme sürecini başlatacağız. Sizlere söz veriyorum. Bu şehrin ne nimeti varsa çocuklar için, gençler için, sizlerle paylaşmak için göreve geliyorum."

İmamoğlu, daha sonra Arnavutköy sokaklarında seçim otobüsüyle halkı selamlamaya devam etti.